מוצרי דבורים להזנה ובריאות

הכללת מוצרי דבורים בתזונה יכולה לסייע בשיפור הבריאות הכללית שלך. פרופוליס דבורים ואבקת דבורים יכולים לספק תכולה גבוהה של ויטמינים ומינרלים, כמו גם שומנים וחלבונים בריאים. מג'לי מלכותי ועד אבקני דבורים, הנה חמישה מוצרי דבורים שמגיעים לסערה שקיבלו. השימוש במוצרי דבורים בתעשיית המזון הוא שיגעון הבריאות האחרון. בסך הכל, הסקירה ציטטה יותר מ -300 מאמרים רפואיים המתארים את היתרונות הבריאותיים של הדבורים, את מוצריהן ואת השפעתם על גוף האדם.

ארבעת המפורסמים ביותר הם דבש

פרופוליס דבורים, אבקה, ג'לי מלכות ושמן דבורים, שכולם משמשים גם במזון. דבש גולמי, המגיע ישירות מהכוורת, מכיל שיעור גבוה של ויטמינים, מינרלים ומינרלים כמו גם שומנים וחלבונים בריאים. הוא מכיל גם אבקני דבורים ופרופוליס, דבק דביק – מהסוג שהדבורים משתמשות בו כדי להחזיק את כוורותיהן יחד. הסיבה לכך היא שדבש מלא בנוגדי חמצון ולאבקה יש תכונות אנטי דלקתיות.

למרות שדבש

הוא ללא ספק מוצר הדבורים הנפוץ ביותר, הדבורים מספקות גם אבקה, פרופוליס, ג'לי מלכותי ושעווה. אבקת דבורים יכולה לשמש כתוסף מזון או כתוסף מזון בצורה גרגרית. דבורי דבש יכולות לאסוף מגוון רחב של מאפיינים רפואיים ותזונתיים, בחלקם ניתן להשתמש. דבורים מייצרות כל כך הרבה אבקה שהם יכולים להנמיץ עוקצים כואבים ובאנשים מסוימים.

אבקת דבורים ניתן לערבב עם דבש וג'לי מלכותי

לערבב בשייק, סם וקינוחים או לאכול כחטיף. זכור כי השימוש באבקני דבורים ודבש אינו מומלץ אם יש לך איזושהי אלרגיה לדבורים. אם אתה אלרגי לעקיצות דבורים או דבש, שוחח עם הרופא שלך לפני שתנסה אחד מאבקני הדבורים האלה.

אם אתה חדש בלחם דבורים

עליך לנסות אותו בפעם הראשונה ולהימנע מאכילה אם יש לך אלרגיה לדבורים. אם אתם חווים גירוד לאחר אכילת אבקת דבורים, עקיצות דבורים או דבש, יתכן שיש לכם אלרגיה לדבורים או רגישות למוצרי דבורים אלו, לכן דברו תחילה עם הרופא או האלרגיסט. אדם שאלרגי לעקיצות דבורים או למוצרי דבורים צריך לדבר עם הרופא לפני שהוא לוקח את המוצר. למרות שיש יתרונות בריאותיים רבים לדבורים ומוצריהם, הימנע מנטילתם ואל תנסה לצרוך אותם עד שתדע את מצב האלרגיה שלך.

דבש גולמי בטוח לאנשים שאינם אלרגיים לאבקת דבורים

אך לעיתים קרובות יש לדבש גולמי רמה גבוהה של אבקנים ועוקצים של דבורים העלולים לגרום לתגובות אלרגיות. לא להיות מוטרד, זה נורמלי לחלוטין וטוב לך להתנהג, והוא לא עבר סינון, התאמצות או קרקע.

דבורי הדבש מתסיסות את האבקה הנסתרת בחלת הדבש עם אנזימים שונים

הדבורים מחזירות אותה לכוורת בה הן משתמשות באבקה למאכל. במקור, אבקת דבורים הייתה אמורה להיות מעובדת ללחם דבורים, אך כעת היא מוחזרת למושבה כדי להאכיל את הדבורים.

המכונה בדרך כלל אותו חומר

לחם דבורים הוא למעשה אבקה, אשר מותססים על ידי חיידקים המיוצרים בחצר הקדמית של דבורה העובדת. האבקה מעורבבת עם הפרשות בלוטות לייצור "לחם דבורים", הנצרך על ידי הדבורים הצעירות ונחשב לקיבה חברתית לעיכול חלבונים, מכיוון שהמזינים אינם יכולים לעכל את האבקה ישירות, אך עדיין זקוקים לחלבון.

ג'לי מלכותי

הוא הפרשה המיוצרת על ידי דבורים פועלים ומזון-על, אם כי הוא מוזן רק לדבורי המלכה. אז מה שקורה לדבורים הוא שתינוקות שזה עתה נולדים ניזונים מג'לי מלכות בשלושת הימים הראשונים להתפתחותם, לאחר מכן הם מורידים מהתזונה ועוברים לתזונה רגילה יותר של אבקה ודבש.

הצוף והאבקה של הדבורים המשמשות למאכל ולמטרות אחרות הם גם מקור לחומרים מזינים טבעיים וחומרים צמחיים משניים שיכולים להועיל לבני אדם

ישנם מספר מוצרים המיוצרים על ידי דבורים למאכל אדם, כמו דבש וסירופ דבש. בצורה גולמית, דבש מורכב מתרכובות המופקות ממיץ העץ ואטום בדבש.

רובנו חושבים רק על דבש כשמדובר בדבורים

אך למעשה ישנם כמה מוצרים אחרים שכוורנים יכולים להפיק מעבודת הדבורים שיכולים להועיל לבריאותנו. מאמר זה ידון גם ביתרונות של דבש וסירופ דבש למאכל אדם ומוצרי דבורים אחרים. דבש הוא מקור טבעי של ויטמינים, מינרלים וחומרים מזינים אחרים לבני אדם ודבורים מכיוון שדבורים דואגות למסוק דבש מבלי לפגוע או להפריע לדבורים העובדות. צפו בפרק זה של RHR ועזרו לנו כשאנחנו מרגישים תחת מזג האוויר על ידי מתן מנה של נוגדי חמצון ואוכל.

ג'לי רויאל עשיר בחלבונים ובחומרים מזינים ומופרש על ידי דבורים עובדות צעירות

זהו מקור המזון העיקרי למלכת המושבה. הנוסחה של ד"ר דניאל משלבת שלושה מוצרים שונים של דבורים טבעיות לג'לי מזין שמשתמשים בדבורים כדי להאכיל את מלכתן ובתערובת שרף שהן מכינות מחומר הרוק והצומח שלהן. דבורים בעמק סקאגיט אוספות את האבקה מדבורים וכמה גנים מתסיסים אותה על ידי שילובם עם סרפד, דבש וחומץ כדי לתמוך באנרגיה, טוניק ואלרגיות עונתיות.

כתיבת תגובה